اخبار

اس ام اس جدید

دانلود

آرایش و زیبایی

سبک زندگی

سرگرمی

فرهنگ و هنر

مدل لباس

گالری عکس

«اللــهُم صَــلِ عَلــي مُحَــمد وَ آلِ مُحَــمد و عجِل فَرجَهُــم»

بـه سایـت تفریحی و سرگرمی یاهو 2020 خـوش آمـدید.

به علت بروز بودن سایت از صفحات بعدی دیدن فرمایید.

پنج گام آسان تا ثروتمند شدن

شاید فکر کنید ثروتمند شدن خیلی سخت است، اما در واقع، یکی از راحت‌ترین راه‌ها برای ثروتمند شدن، کاهش هزینه‌ها و پس‌انداز است، هرچند هیچ چیز به اندازه صبر ارزشمند نیست.
تولید ثروت درواقع آپولو هوا کردن نیست بلکه امری بدیهی و واضح است. درحالی‌که ریشه تولید ثروت در عادات هوشمندانه پس‌انداز است، اما علاوه‌براین، شمار زیادی اقدامات دیگر هم هست که هم این فرآیند را تسریع می‌کند و هم ظرفیت پس‌انداز شما را افزایش می‌دهد. بنابراین، با به خاطر داشتن این نکته، توجه شما را به خواندن پنج گام تا ثروتمندی، به نقل از پایگاه اینترنتی کردیت، جلب می‌کنیم.

امروز و فردا نکنید
هرچه برای تولید ثروت بیشتر تعلل کنید، بیشتر ضرر می‌کنید. تعلل درباره دارایی و برنامه‌ریزی، تنها شمارا از رسیدن به سود چندگانه دور می‌کند. هرچه زمان بیشتری برای اندوختن سود و پس از آن اندوختن سودِ سودهایتان اختصاص دهید، ثروت‌اندوزی برای شما آسان‌تر و سریع‌تر خواهد شد.

ریسک‌پذیر باشید
هرچه ریسک بزرگ‌تر باشد، شانس سود شما هم بیشتر است. اگرچه شاید این کار برای همه اقدام منطقی و صحیحی نباشد، اما اگر هر از گاهی ریسک کردن می‌تواند منجر به افزایش سرعت ثروت اندوزی شما شود. البته، تا پیش از اینکه تصمیم به سرمایه‌گذاری در خرید یک سهم پرنوسان بگیرید یا هرگونه فعالیت اقتصادی دیگری را انجام دهید، باید مطمئن شوید که به‌اندازه‌ای ثبات مالی دارید که بتوانید بر هرگونه ضررهای احتمالی فائق آیید.

شادی‌های شغلتان را کشف کنید
اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که شغلتان به نوعی است که در آن هدف وسیله را توجیه می‌کند، خیلی به‌ندرت می‌توانید زمانی را بیابید که از شغلتان لذت ببرید. کمبود تفریح و رضایتمندی در محل کار، رسیدن به موفقیت را دشوار می‌کند و ممکن است شما را از انجام کار بیشتر یا احراز ارتقای شغلی باز می‌دارد. پس سعی کنید در شغلتان چیزی را کشف کنید که از انجام آن واقعا لذت ببرید. حتی اگر این امکان وجود دارد، شغل خود را به‌سمت مسیری تغییر دهید که واقعا از آن لذت می‌برید.

مخارج خود را محدود کنید
تولید ثروت از پس‌انداز پول بیشتر شروع می‌شود. تقریبا همه این موضوع را می‌دانند، اما گاهی وقت‌ها، به سختی می‌توان راه‌های بیشتری برای پس‌انداز کردن یافت. یکی از آسان‌ترین و موثر‌ترین راه‌ها برای اینکه بتوان هرماه پول بیشتری را کنار گذاشت، این است که مخارج خود را کم کنید. سعی کنید تمام مخارج خود را یکی کنید و آنها را در یک حساب پس‌انداز ذخیره کنید. قطعا در پایان ماه وقتی مبلغی را که پس انداز کرده‌اید را مشاهده کنید، شگفت‌زده خواهید شد.

چانه‌بزنید
این نکته را به‌خاطر داشته‌باشید که هرچیزی که قیمت بالایی دارد (اعم از ماشین، وسایل خانه و…)، یا تمدید خدمات (نظیر بیمه، اینترنت و…) قابل چانه‌زنی هستند. البته نیازی نیست که خود را مانند یک دیپلمات فرض کنید که باید مذاکرات مهمی انجام دهد؛ بلکه کافی است از فروشنده بپرسید آیا تخفیف هم دارید؟

قطعا، «وارن بافت» یک‌شبه میلیاردر نشده‌است. وقتی صحبت از ثروتمند شدن می‌شود، برخی عوامل در این راه نقش دارند اما هیچ‌یک از آنها به‌اندازه «صبر» ارزشمند نیستند. به شما توصیه می‌کنیم زمان را مدیریت کنید. با صبر و حوصله پس‌انداز کنید و بازهم به‌دنبال پس‌اندازهای بیشتر و فرصت‌های بهتر سرمایه گذاری باشید. با گذر زمان قطعا خود را ثروتمندی خواهید دید که فرصت سرخاراندن ندارد.

موضوع : اخبار, اخبار اقتصادی - بازدید : 714 views - بدون نظر
دیدگاه مطلب پنج گام آسان تا ثروتمند شدن